gsb logo 2019
tsf logo_2015
banner_isbank
2021 Uluslararası Ahilik Yılı Açık Satranç Turnuvası Kırşehir’de Başladı
cn1 4992 orta"Ahi Evran Yılı" kapsamında gerçekleştirilen "2021 Uluslararası Ahilik Yılı Açık Satranç Turnuvas" 6 ülkeden 200’e yakın sporcunun katılımıyla başladı.
2021 Uluslararası Ahilik Yılı Açık Satranç Turnuvası, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğü, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Federasyonumuz iş birliği ile 13 - 18 Eylül 2021 tarihleri arasında Kırşehir Armas Termal Otel'de gerçekleştiriliyor.
Turnuvanın açılışında Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Gençlik Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden, sporcular, veliler ve çok sayıda davetli yer aldı. Turnuvanın açılış konuşmalarını Vali İbrahim Akın, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Gençlik Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin gerçekleştirdi.
Kırşehir’de Türkiye Satranç Federasyonu olarak ilk uluslararası turnuvayı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkanımız Gülkız Tulay, “Ahilik Türklerin insanlığa kazandırdığı en önemli oluşumlardan biridir. Ahilik Yılında Kırşehir’de bulunmaktan Federasyon ve şahsım olarak çok mutluyum. Kırşehir Valiliğimize, Gençlik ve Spor il Müdürlüğümüze, Kırşehir Ticaret İl Müdürlüğümüze ve turnuvayı gerçekleştirmemizde katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.
cn1 4927 orta
cn1 4992 orta
vali brahim akn
Kırşehir Valimiz İbrahim Akın

gulkz tulay
Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay 

cn1 4939 orta
Gençlik Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin
 
Turkish Chess Federation © 2021